سفارش تبلیغ
صبا ویژن
اگر مستحبها به واجبها زیان رساند ، مستحبها را واگذارید . [نهج البلاغه]


ارسال شده توسط کمیل در 92/4/21:: 6:18 صبح

ماجرای پیش آمده در مصر رو نه میشه گفت خوبه و نه میشه گفت بد...و عجبا که روایات آخرالزمانی هم به هرج و مرج و آشفتگی مصر در آستانه ظهور خبر می‌دهد...از ابتدای آمدن مرسی هم ما به چشم یک انقلابی یا قهرمان به او نگاه نمیکردیم، و البته مواضع بعد از رئیس جمهور شدنش هم به شدت او را از چشم ما و کسانی که به انقلاب مصر دلبسته بودند انداخت...بنابراین ما از اینکه مرسی نباشد خوشحالیم، اما به چه قیمتی؟ مرسی با رای مردم و سازوکار قانونی انتخاب شده است. بنابراین اتفاقی که الان در مصر افتاده کاملاً غیر قانونی و یک کودتای تمام عیار است. مخالفین مرسی هم اگر خوشبختی کشورشان را میخواهند نباید راضی به این وضع باشند.

ارتش به بهانه اعتراضات مخالفین با لفاضی ادعا کرد که تنها به دنبال آرامش و جلوگیری از خونریزی است و دولت مرسی باید برای حل اعتراضات چاره ای کند...بعد به بهانه آرام نشدن اوضاع مرسی را دستگیر کرد و به همین راحتی دولت قانونی را برکنار کرد... اما وقتی موافقان مرسی به خیابانها آمدند همین ارتش به شدت با آنان برخورد کرد و حمام خون به راه انداخت...این یک بازی نیست؟

 

ایالات متحده هم موضع گیری قاطعی نمیکند.چرا؟ چون هرج مرج در مصر به نفع اوست...چون اگر حاکمیت مردم مصر محقق شود به ضرر آمریکا و اسرائیل و منافع شیطانی آنها ست...

پس موضع قاطع ما دفاع از قانون است. مرسی اگر بد است باید با ساز و کار قانونی کنار برود...تصور کنید همین روش را موافقان مرسی بر علیه دولت جدید به کار ببرند؟ آیا میشود مملکتی اینطور اداره شود؟

-------------
پینوشت:  البته اشتباه نشه، شاید در این ماجرا هم حکمتی باشه..مثلا اینکه مرسی و اخوان المسلمین هنوز به قدرت نرسیده به جای دشمنی با اسرائیل و آمریکا و حل مشکلات مردم تمام هم و غمشون دشمنی با ایران و شیعه شده بود...و خدا جای حق نشسته...


کلمات کلیدی :

ارسال شده توسط کمیل در 91/5/21:: 10:30 عصر

بدون شرح


کلمات کلیدی :

ارسال شده توسط کمیل در 90/12/8:: 11:27 صبح

 

بسم الله الرحمن الرحیم

خب شما به من بگید این یعنی چی؟ آدم چه طور باور کنه این یه برخورد معمولی یا عادلانه است؟ بابا هرجا اسم این لاریجانی(علی) میاد قوه قضاییه مثل برق عمل میکنه... اون از ماجرای حسین قدیانی که روشن و واضح بود که علت اصلی نقد علی لاریجانی بوده و این هم حالا که اصلاً چیزی نگفته بنده خدا. یه سئوال و بس. بابا این همه توهین به مقدسات و رهبری و نظام کردن شما ککتون هم نگزید یا لااقل اگر گزید به دلایلی که ما نمیدونیم دست روی دست گذاشتید و هیچ اقدام عملی ای نکردید. حالا اینجا چطوره که سریع وارد عمل می شید و اصلاً برخوردتون هم استثناییه و غیر معموله؟ بس کنید دیگه بابا... اعصاب واسمون نذاشتید شماها...

- نامه جمعی از اصحاب رسانه خطاب به رئیس قوه قضائیه

 - درخواست خبرنگاران از دادگاه ویژه روحانیت

- نامه جمعی از فعالان رسانه ای کشور درباره بازداشت یک روزنامه نگار

- انتقاد کیهان از ادامه بازداشت سعید ذاکری

- بیانیه اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل برای محمد سعید ذاکری

- واکنش وحید جلیلی به بازداشت دبیر سیاسی 9 دی

.....

- استقبال از سعید ذاکری در محل دفتر هفته نامه 9 دی


کلمات کلیدی :

ارسال شده توسط کمیل در 90/10/8:: 3:16 عصر

بسم الله الرحمن الرحیم

دیروز عصری رفتیم برای افتتاحیه جشنواره فیلم عمارحول و حوش ساعت 3 هنوز خبری نبود. یعنی بر و بچز دفتر مطالعات مشغول آماده سازی میزها و پوسترها بودند و تک توکی هم مثل ما منتظر توی سالن. گوشه ای نشسته بودم که بنده خدایی که خیلی آشنا می زد وارد شد. سریع به خاطر آوردم که امین هاشمی از بچه های مجمع وبلاگ نویسانه. اولین بار سال 85 تو اردوی «از بلاگ تا پلاک» بچه های وبلاگ نویس پارسی بلاگ دیدمش. بعدها هم توی نمایشگاه رسانه های دیجیتال نقدهای بازی رو ازش دیده بودم. القصه نشستیم و مشغول حرف زدن شدیم. گپ و گفت خوبی بود. اینطوری زمان هم زود گذشت. دیگه سالن انتظار شلوغ شده بود و کم کم به ساعت شروع برنامه نزدیک شدیم.

 رفتیم کارت ویژه رو گرفتیم (البته چون استقبال دوستان عالی بود! مشکلی برای ورود وجود نداشت و نیازی به کارت هم نبود فی الواقع). آقای داود آبادی و علی محمد مودب هم اومده بودند. طلبه سیرجانی هم بود که ما بعد از برنامه رفتیم سراغ دوستی که با ایشون بود و آمارش رو گرفتیم (حاج آقای جهانشاهی بعد از ماجرای صحن حضرت عبدالعظیم فعالیتش رو در سکوت خبری همچنان ادامه میده و ما هم عزممون رو جذم کردیم که باهاش همراه شیم)

برنامه با قرآن خوانی وحید جلیلی شروع شد. آقا وحید خیلی خاکی تر از اون چیزیه که فکرش رو می کردم!

 کار بسیار خوبی که دوستان کرده بودن دعوت از مادران شهدا بود که اون ها رو در ردیف جلو نشوندند و ما خیلی از این ابتکار حظ بردیم و کلاً فضا رو عوض کرده بودند.

حاج آقا پناهیان شروع کننده بود. خیلی کم صحبت کرد. کلاً میانه خوبی با تریبون نداره حاج آقا! حرف قشنگش که برام مهم بود این بود که طبق بیان حضرت امیر حرف زدن مومن غریزی است. یعنی چیزی در درون مومن هست و جوششی در او هست که در بیانش خودش رو نشون میده. اگه دردمند باشید و حرف برای گفتن داشته باشید اونوقت می تونید اثرتون رو ماندگار کنید و تاثیر بگذارید. بعضی ها که حرف برای زدن ندارند و فیلم می سازند کم کم کارشون به جایی میرسه که دیگه آدم از اینها احساس تنفر پیدا می کنه!

آخرش هم یه دعای خیلی با حال کرد:

خدایا تو که بالاخره مردم دنیا رو با دینت و با خودت آشنا می کنی و آشتی میدی! ما رو واسطه و وسیله این آشنایی قرار بده!

خدایا تو که بالاخره موجبات ظهور مهدی فاطمه رو فراهم می کنی! ما رو مقدمه ساز این ظهور قرار بده!(یه آمین از ته دل بگید)

بعد از نماز مستند «مهار نشده» پخش شد. مستند خوب و قوی ای بود. چند نکته راجع به این مستند هست  که باید اونها رو دسته بندی کنم و بعداً شاید همینجا بگمشون.

----------------------

پی نوشت:

جشنواره فیلم عمار از دیروز 7 دی رسماً شروع به کار کرده و تا سه شنبه 13 دی ماه ادامه داره. برنامه اکران رو هم می تونید از اینجا ببینید. خودتون و هرکی که فکر میکنید اهل حاله بیاید تا جشنواره رونق بگیره. کم دشمن نداره!

دومین جشنواره مردمی «فیلم عمار» کلید خورد

- پناهیان: جشنواره عمار فرصتی برای هر کسی است که حرفی عمار گونه دارد

- عکس: دومین جشنواره مردمی فیلم عمار


 


کلمات کلیدی :

درباره
صفحات دیگر
تبلیغات در سایت